poniedziałek, 5 lipca 2010

WY(TFU)RCA, czyli ARTYSTKA sprowadzona na ziemięGdzie dodajmy- jej miejsce. Nic nie trwa wiecznie, więc chcąc a raczej "nie za zbytnio chcąc" musiałam podążać w ślad za ŚLUBNYM, który niestety nie wybrał branży edukacyjnej a zadowolił się pracą lżejszą niż sen i w związku z tym jego urlop to 26 dni ( ale na pociechę jego wszystkie ubrania robocze noszą logo GPW-a niech tam sobie każdy rozszyfrowuje jak chce).PODĄŻYŁAM na własną zgubę a raczej na zgubę mojego WYBUJAŁEGO EGO, które doznało w związku z tym stłamszenia- BEZWZGLĘDNEGO i unicestwienia-OSTATECZNEGO. A zaczęło się jak zwykle NIEWINNIE...
URODZINY RODZICIELKI-  ŻYCZENIOWY TELEFON przepisowo wykonany ( jeszcze ze wsi,żeby nie było,że zapomniałam)-skomentowany- "I tak NIE BYŁAŚ PIERWSZA....ale jak wrócicie zapraszam na ciasto"
I już coś wtedy powinno zapikać ostrzegawczo w moim otumanionym szukaniem połączenia  internetowego mózgu ( przypuszczam,że wykorzystałam w końcu WŁASNE FALE MÓZGOWE i stąd na analizę rozmowy i dedukcję-PO PROSTU BRAKŁO).
Po powrocie, czyli wniesieniu tobołów, rozpakowaniu tobołów, SZYBKOWZROCZNEJ OBIEGÓWCE (czyli dyskretnej w moim mniemaniu kontroli stanu zapuszczenia domu przez młodzież)-zapadłam z filiżanką kawy w fotelu, ale na krótko, bo do rzeczywistości przywołał mnie szczebioczący w słuchawce głos RODZICIELKI:
-Zmęczona?(a kto by tam czekał na odpowiedź)TO MY DO CIEBIE PRZYCHODZIMY!Przyniosę ciasto, bo pewnie nic nie masz...brzdęk - to odgłos opadającej szczęki i słuchawki.
MY- na szczęście nie oznaczało tym razem WSZYSTKICH KREWNYCH I ZNAJOMYCH KRÓLIKA ale SIOSTRĘ ("jedyne moje dziecko, które ma dobre serce"- cytat WIADOMO CZYJ) z rodziną (dziś "rodzina" małą literą bo nie o niej ale zasługuje na odrębny post).
Nawet nie zdążyłam nadać SOS do KOLEŻANKI- JUŻ BYLI.
I dobrze, bo:
 1. bardzo ich wszystkich lubię
 2. lubię również świeżo pieczone ciasto
 3. byli PO KAWIE, więc mojej nie wypili
A niedobrze, bo nie do końca sprzątnęłam warsztat torbiarski i TAKTOWNI goście "przeszliby mimo"- ale nie w obecności RODZICIELKI, która:
 • poinformowała obecnych o procederze
 • zadała druzgocące pytanie z zakresu "po co ci tyle toreb" i w dodatku tupiąc nóżką czekała na odpowiedź
 • zażądała demonstracji NATYCHMIASTOWEJ • oceniła jak przystało na RASOWĄ KLIENTKĘ-"U nas w chińskim sklepie takie są po 2,99 zł"
 • posumowała działalność "No tak ,jak za człowieka WSZYSTKO w domu DZIECI robią, to mu się nudzi i MOŻE WYDZIWIAĆ, nie to co ja -SAMA - WSZYSTKO I ZA WSZYSTKICH"
Opadając z wdziękiem na kanapę dorzuciła jeszcze:
-Szkoda,że nie dałam ciasta SIOSTRZE, bo ty masz czas- upieczesz sobie!
Oczywiście  rzuciłam się jak szalona do oddawania ciasta, ale SIOSTRA ( WIEDZIONA PEWNIE SIOSTRZANĄ MIŁOŚCIĄ I SŁYNNYM DOBRYM SERCEM) wypuściła ZATRUTĄ STRZAŁĘ:
-U NAS CIAST NIKT NIE JE!, ale JEJ WOLNO, bo odzew z kanapy był pokojowo-łagodzący:
-I dlatego masz taką figurę...
Tu już nie wytrzymałyśmy i gruchnęłyśmy JAK GRUCHY a MAŁŻONEK,żeby jak się wyraził "nie patrzeć na rozlew krwi podyrdał do świątyni i na głosowanie. Gdyby NA MNIE GŁOSOWAŁ moje EGO może choć trochę by się podbudowało a tak to.... pozostają TORBY:)

15 komentarzy:

 1. Cudne te torby, ale... co ty z nimi robisz? Do każdej bluzki inna?;)

  OdpowiedzUsuń
 2. zbieram - na przyszłoroczny jarmark:) wciskam komu się da i ( i nawet kiedyś KTOŚ mi zapłacił-DZIĘKI KOLEŻANKI) a teraz mnie ZAINSPIROWAŁAŚ- ZACZYNAM "doszywać bluzki" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mam taką fajną rodzinkę...na pocieszenie powiem Ci, że siostrę fajniejszą od Twojej- jej strzały przeszywają na wylot i to w kilku miejscach...
  Witam w klubie kochanych inaczej:)))
  Pozdrawiam,
  Magda

  OdpowiedzUsuń
 4. A te torby bardziej mi się podobają niż te od Chińczyka i z pewnością pożyją dłużej niż do pierwszego prania...

  OdpowiedzUsuń
 5. ha ha jak zwykle barwna opowieść a torby mi sie podobają na jedną mam nawet chrapkę ale przed wakacyjnymi wypadami to mi mój Osobisty chyba konto zablokuje...!:) pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 6. Torby są cudne i żadna taka od "chinczyka" się nie umywa!!!! Nie znają się PROFANY ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja nie mam siostry.:( A przydałby mi się taki wybitnie, skrajnie wypAszczony sioster co by mnie raz dwa ustawiał do pionu.:) Torby super, a ta najniżej najfajniejsza:)

  OdpowiedzUsuń
 8. hihi, witam w klubie rodzinnkiwiedzącejzawszelepiejodciebie ;)
  torby fajne, więc szyj dalej i nie przejmuj się "chinczykami" :)
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 9. Torby są piękne i jedyne w swoim rodzaju ;) a rodzinki się nie wybiera, jak mawiają, można się chociaż po ich wyjściu pośmiać ;) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jakbym czytała o sobie, swojej mamusi i kochanej siostrzyczce o gołębim sercu. Tylko Ja jakaś taka z "betonu"...
  Torby boskie !
  Ściskam

  OdpowiedzUsuń
 11. U "chińczyka" po 2,99, ale gdybyś zaproponowała swoje, to by pewnie wzięły po trzy i zadawały szyku. Oczywiście nic Ci nie mówiąc o ochach i achach, jakie by wzbudzały w swojej okolicy. Bo by Ci sie jeszcze w głowie przewróciło, woda sodowa, albo co... Rodzina jest po to, żeby "tfurcę" inspirować. A nic przecież tak nie inspiruje jak niezrozumienie u współczesnych i ból istnienia ;))))
  PS granatowa torba - boska!!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetne te twoje torby, obserwuję je już od jakiegoś czasu ;))) I nawet chyba się przymierzę do uszycia takiej, bo ja torby uwielbiam pasjami :)))

  OdpowiedzUsuń
 13. Z chińskimi torbami bym nie paradowała , ale z Twoimi owszem , a już na pewną z tą granatową
  / do granatowej bluzki z białymi stębnówkami/i z tą ostatnią z haftowaną wstawką /do turkusowej bluzki w białe kwiatki /.
  Mam dwie siostry , ale Pan Bóg był łaskawy,
  a Tobie pewnie postanowił w dzieciach wynagrodzić.
  Pozdrawiam Yrsa

  OdpowiedzUsuń
 14. dzięki za wsparcie wszystkim-moje ego znowu przyjęło pion :) ale żeby było "po sprawiedliwości" to nie jestem aż tak bardzo uciemiężona, bo potrafię (czasami ) tak się odgryżć,ze się sama sobie dziwię:)

  OdpowiedzUsuń
 15. ...i przynajmniej cos sie dzieje...hahaha.
  A twoja rodzicielka niechaj sobie okulary zalozy , bo chinskie to fabryczna produkcja , a twoje zrobione z sercem i wloasnorecznie...wiec jest pomiedzy bardz, ale to bardzo duza roznica!

  Ciesze sie ze moje wytworki sie podobaly i bardzo dziekuje za odwiedziny!

  Buziaki

  magdalena

  OdpowiedzUsuń