czwartek, 26 sierpnia 2010

WISIOR czyli dlaczego może mi wisieć ( a nie chce)

Aronia w przytulisku wysłodzona na full, chociaż SIOSTRA ocenia jej smak jako FUJ! (nie wie co traci, to przecież nie to samo co FUJ -CZARNA PORZECZKA na surowo), wrzos kwitnie, muchomory się czerwienią, WSZYSTKIE pająki ( nawet te wielkości złotówy) udają,ze są BABIM LATEM i w najmniej oczekiwanym momencie z wdzięcznym ( w ich pajęczym mniemaniu)-PAC lądują w najmniej oczekiwanych miejscach TWOJEGO ciała, ze szczególnym uwzględnieniem twarzy-Jednym słowem-CZAS SIĘ BRAĆ-że pozwolę sobie zacytować MOJEGO DOMOWEGO KLASYKA( NOBEL W 2059-za całokształt-pewny!)
ATU WISIOR!
ten akurat wykonany przeze mnie bez myśli o tumiwisizmie

Byłam u LEKARZA, który:
  • znając moje problemy z oddechem ( zawsze  w czasie jakiegokolwiek badania nawet dłuuuugiego ekg, zamieram jak zając złapany w światła na drodze i po prostu NIE ODDYCHAM)-najpierw zadbał o odpowiedni nastrój. Wyjął z kieszeni zapalniczkę, zapalił romantyczny płomień, a mnie w głowie w tym czasie zaczęła pobrzmiewać "Autobiografia" łamana na "sępa miłości" i ZDUMIAŁAM się nad PODEJŚCIEM PSYCHOLOGICZNYM mojego laryngologa.Ale nic z tych rzeczy...DOKTOR opalił tylko nad płomieniem lusterko, którym następnie SIĘGNĄŁ DO MOICH BEZDUSZNYCH(w sensie-nieoddychających)TRZEWI i rozpoznał znowu  m.in.POGRUBIONE FAŁDY GŁOSOWE.
  • w ramach DIETY zalecił urlop dla poratowania zdrowia , co z wdzięcznością na DŁUGIM WDECHU przyjęłam.
KAC MORALNY-dokuczliwy, choć teraz akurat bezpodstawny, dopadł mnie zaraz za drzwiami. STEFAN I ULUBIENIEC pierwszego września pewnie z radości oddtańczą taniec na jezdni , ale KOLEŻANKA twierdzi,że bez mojego wątpliwego a czasem wręcz DOBIJAJĄCEGO WSPARCIA-NIE WYTRZYMA!
Wytrzyma, wytrzyma, bo w rankingu popularności w PLACÓWCE, niezmiennie lokuje się na miejscu LIDERA.
Będę, póki można ,byczyć się na balkonie z WIDOKIEM NA ELEMENTY PRZYTULISKA( w tym celu przytargałam dechę)
i patrzeć w niemym podziwie jak dzieciaczki raźnym kroczkiem co rano pędzą do szkółki
TYLKO TARGOWISKO BĘDZIE DLA MNIE STREFĄ ZAKAZANĄ-No bo jak to...
CHODZI-znaczy żyje-I NIE PRZYCHODZI DO PRACY??!!TOŻ TO SKANDAL MOI LUDZIE!
PS.Wszystkim oburzającym się na takie nieróbstwo-mogę jedynie zagrać na własnej strunie głosowej ,tej z polipem-a może pokurcz dostanie drgawek i sam odpadnie?:)

poniedziałek, 23 sierpnia 2010

UPROWADZONA, czyli "last minyt"
Całkiem znienacka okazało się,że ŚLUBNY ma tydzień WOLNY( a może chodziło o to ,że by jeszcze bardziej- TYMCZASOWO oddalić mnie od TEŚCIOWEJ) , więc ZOSTAŁAM UPROWADZONA w tempie ekspresowym, bez należytego przygotowania ( książki, robótki) do przytuliska.
-Bo to TWOJE LAST MINUTE-wyjaśnił UPROWADZACZ
-Dzięęęęęki serdeczne za przypomnienie,że wakacje już się kończą-pomyślałam, ale oczywiście żwawym kroczkiem podążyłam jak to ZGODNA ŻONA za mężem.
Po drodze okazało się,że sklep, który MIAŁ BYĆ OTWARTY, BYŁ OCZYWIŚCIE ZAMKNIĘTY,  więc na głodniaka ( bo trudno liczyć resztki podstępnie ukradzione z własnej lodówki) z niecierpliwoscią czekalismy DNIA NASTĘPNEGO-TARGOWEGO.
Targ z prawdziwie wiejskiego zmienił się niestety w CENTRUM CHIŃSKIE-bez Chińczyków.Warzywa-4 stragany , rękodzieło ludowe-0, rzeczy przydatne w gospodarstwie-1stragan (bardzo ubogi), płody rolne z okolicy-0, ciuchy made in China- 100
WIELKIE ROZCZAROWANIE:(
W spożywczakach tradycyjne targowe kolejki ( MĄŻ" dostaje nerwów"), brak niektórych produktów(ŻONA " dostaje nerwów")
PRZYTULISKO-jak zwykle nerwy uspokaja.
można urządzić wyścigi, kto szybciej zje brzoskwinię- my, czy osy (remis)
zastanowić się -co najbardziej smakowało robaczkowi w NASZYM jabłuszku
pochylić w zamyśleniu nad problemem zamknięcia dodatkowych drzwi ( które najpierw samemu WYRĄBAŁO SIĘ we wrotach stodoły)-można w tym celu jak widać walić również głową o ścianę-skutkuje.

zrobić wieeeeeeeeeeeelkie PRANIE-bo "przecież KOBIETO i tak nie masz co robić"
walczyć ze smokiem na siłę spojrzeń
i NAJWAŻNIEJSZE!- tu ZAWSZE można zaprosić GOŚCI, którzy oprócz zapewnienia miłego towarzystwa GOSPODARZOM oraz dostarczenia motywacji DO OGARNIĘCIA OBEJŚCIA -"Bo przecież GOŚCIE JADĄ!"
  • Obdarzą GOSPODYNIĘ własnoręcznie wykonaną biżuterią z masy solnej - z komentarzem -"SAM to ciocia malowałem"
  • upolują kaczkę w locie  • własnymi łapkami wyrzeźbią serce


  • z pomocą WSZYSTKICH KTÓRZY SIĘ NAWINĘLI zrobią ławkę OGNISKOWĄ  • a na ognisku usmażą jajko, którym wszystkich chętnie częstują
Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy a wrzosy

przypominają,że nadchodzą OBOWIĄZKI.