wtorek, 13 lipca 2010

PAKUJ SIĘ, czyli bohaterka szykuje sie do rodzinnego urlopu

Od wczoraj ( już zatęskniłam za futbolem) nic tylko PAKUJ SIĘ, TRZEBA SIĘ PAKOWAĆ itd, itp jakbyśmy wybierali się nie na urlop w przytulisku ( z planowanymi wojażami po DALEKICH okolicach), tylko co najmniej na biegun, albo w inne miejsce, gdzie cywilizacja mówi STOP!- DALEJ NIE IDĘ!
W ramach pakowania.... uszyłam parę toreb-ŻEBY NIE MUSIEĆ SZYĆ NA URLOPIE

-A kto Cię zmusza do szycia?- wtrącił swoje trzy grosze NAJMĄDRZEJSZY, CO UMIE SIĘ PAKOWAĆ
-Zostaw to i zajmij się konkretami i poszedł gromadzić SWOJE NIEZBĘDNE FANTY.
I dobrze- KONKRETY? Zadzwoniłam do KOLEŻANKI , aby się pożalić a okazało się,że MAM MENAGO!
-Ja się decyduję pomagać Ci na przyszłorocznym jarmarku- obiecała, A ty szyj!
Zaczęłyśmy omawiać szczegóły kontraktu oraz to, czy przyjąć do spóły przemiłą PANIĄ ze sklepiku pasmanteryjnego w mieście,która:
 1. robi ładne decupage
 2. jest chętna na szlajanie się po jarmarkach, ale z kimś, bo "sama to już nie"
 3. JEST BARDZO ŁADNA I MŁODA- sama w sobie mogłaby więc stanowić atrakcję jarmarku i naganiać klientów ( O RANY, CO NAJMNIEJ DWUZNACZNIE TO ZABRZMIAŁO!)
Po zastanowieniu ostatni punkt postanowiłyśmy skreślić , bo PRZECIEŻ TORBY I BIŻUTY KUPUJĄ KOBIETY!, trzeba więc będzie pogadać z PRZYSZŁYM STUDENTEM-może zwrócą się wydatki na siłownię.
W końcu odpadły WSZYSTKIE PUNKTY, bo uświadomiłam sobie,że PODAŁAM NASZEJ PRZYSZŁEJ WSPÓLNICZCE ZŁY ADRES bloga, więc na razie ze współpracy - KICHA!
-Może i dobrze- pocieszyła mnie KOLEŻANKA- wyrzuciłabyś mnie ze spóły, bo po co ci MENAGO  jak masz towarzyszkę..
Zapewniłam,że BEZ MENAGO nic by sie nie udało i postanowiłam wybadać-JAKI PROCENT ZYSKÓW z przyszłych "kokosów"myśli zagarnąć.
-O procentach zapomnij- zgasiła mnie - W ROBOCIE NIE PIJĘ!,no ale PIWO ( tylko nie jakieś podrzędne), KROMĘ ZE SAMLCEM, PLACKI-możesz mi postawić- zgodziła się łaskawie.
Zaczęłam obliczać w ramach swojego biznes planu:
 • piwo-6zł
 • kroma 3zł
 • placki 5 zł
Razem 14 zł- czyli GAŻA  pochłonie  co najmniej 50 % DOCHODU (gdyby jakimś cudem udało nam się sprzedać jedną torbę) O ZYSKU NIE WSPOMNĘ!
Muszę KOLEŻANCE  zaproponować WOLONTARIAT, bo inaczej LICZYKRUPA , czyli mąż bohaterki każe mi zwinąć TAK PIĘKNIE PROSPERUJĄCY INTERES:)
I tak na omawianiu- NIEZWYKLE ISTOTNYCH PROBLEMÓW BIZNESOWYCH- dwie gaduły miło spędziły część wieczoru a ZGRZYTAJĄCY ZĘBAMI został odesłany z kwitkiem - BO JA SIĘ PRZECIEŻ  TUTAJ PAKUJĘ. I  rzeczywiście - TORBĘ Z ROBÓTKAMI RĘCZNYMI MAM JUŻ SPAKOWANĄ!

11 komentarzy:

 1. miłego urlopu :) wielu nowych inspiracji życzę :)

  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zwykle pasjonująco opisana historia :) Ja ostatnio też wszędzie tacham ze sobą moje biżuteryjne zestawy. To nic, że w praktyce często na wyjściach i wyjazdach ich nie wyciągam, ale lubię je mieć przy sobie i móc EWENTUALNIE się za nie zabrać :) A torby świetne. Uwielbiam szarości... To mój od dwóch lat jeden z niewielu ulubionych kolorów, które odwiedzają moją garderobę.
  Choć tą różano-kwiatową tobą z pewnością bym nie pogardziła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyjemnego pobytu w Przytulisku , życzę Ci ładnej pogody , umiarkowanych temperatur i dobrej zabawy .Pozdrawiam Yrsa
  P.S. fajna kolekcja toreb , pomysłowe aplikację

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne te Twoje torby. I Menago też "równiacha".
  Raz kozie śmierć, zainwestuj w te kromę i placki.
  Udanego urlopu.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 5. Najładniejsza ta wielorybia!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wysyp inspiracji, fajowe te torby.
  Udanego urlpu zycze.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajniusie te Twoje torebki. Życzę udanego wypoczynku
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja muszę mieć ze sobą słowo pisane i wszędzie ciągnę grube i chude tomiszcza. Gdybym nie miała nic do czytania nie potrafiłabym normalnie funkcjonowaĆ. Taka choroba - brak książki w torebce powoduje oblewanie się zimnym potem.Baw się dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 9. książki to oddzielna torba - tym razem biorę 5 + mapy i przewodniki+ czasopisma- na ciuchy nie zostanie wcale miejsca.Dziękuję wszystkim za życzenia.:)

  OdpowiedzUsuń
 10. torby super, ta 3 najladniejsza! Milego wypoczynku.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wypoczywaj , czytaj, szyj.Torby przepiękne.Różana najbardziej

  OdpowiedzUsuń