sobota, 20 listopada 2010

WYBIERZ MNIE, czyli konkurs na miss w naszym mieście

Jutro tłum złożony z TRZECH OSÓB ( bo czwarty z naszej rodziny siedzi w komisji wyborczej) ruszy do urn ,aby zgodnie z procedurami ( "żebyście się tam tylko nie wygłupili"-instrukcja CZŁONKA KOMISJI) dokonać kolejnego życiowego wyboru.
JESTEM PRZYGOTOWANA! Od dłuższego bowiem czasu spotykałam lica naszych WŁODARZY in spe: na ścianie, na chodniku, w witrynie sklepu, w prasie, na cukierkach  i NA ŻYWCA, bo nagle wszyscy postanowili coś DLA MNIE  zrobić:
 • bezpłatne szkolenie na temat turystyki ( akurat teraz jedynym dzieckiem, które zabieram na wycieczkę jest ŚLUBNY a jemu nie muszę zapewnić bezpieczeństwa-pilnuje się sam)
Dowiedzieliśmy się z niego,że  na wycieczce nie można PIĆ ( referent sądził widocznie,że kadra po zamnknięciu drzwi autokaru momentalnie odbija flaszkę i  bawi się nią w "podaj dalej".)
 •  festyn "Bezpieczny na drodze-  ludzie tak na niego rwali ( BEZPŁATNE BALONY!!!! i grochówka),że o mało ich nie porozjeżdżało-szczególnie, że gośćmi honorowymi byli DAWCY NARZĄDÓW na swych jednośladach
 • spotkanie ( w nazwie szkoleniowe) w siedzibie ZWIĄZKU,( przypomnienie, które każdorazowo nas niepomiernie cieszy,że MĄŻ NASZEGO CZŁONKA JEST NASZYM CZŁONKIEM), NA KTÓRE CAŁKIEM PRZYPADKIEM zawitał włodarz miasta -MIŁOŚCIWIE NAM KANDYDUJĄCY. Mało tego- zaproszono STOWARZYSZENIE-SAME CHŁOPY, co może wpłynęłoby na ogół zebranych ( same baby) mobilizująco i aktywizująco, gdyby nie to,że średnia wieku wynosiła ok 85 lat. Panowie wypili wodę mineralną, którą wcześniej przygotowano z myślą o gościach ( niestety ciasteczka BABY zjadły), grzecznie wysłuchali PREZYDENTA i.... poszli ( a ja cały czas myślałam ile stron mogłabym przeczytać i ile metrów włóczki przerobić-ZAMIAST siedzieć i uczestniczyć w spotkaniu jak z MINIONEJ EPOKI.
Pozytywem było jednak niewątpliwie to,że DOWIEDZIAŁAM SIĘ,że mieszkam w mieście mlekiem i miodem płynącym- czego wcześniej jakoś nie zauważyłam BOM WIDOCZNIE ŚLEPA.
Pytań można było zadać sztuk 3 ( bo WŁODARZ miał kolejne niecierpiące zwłoki spotkania) i jakoś nie potrafiłam wybrać TEGO NAJWAŻNIEJSZEGO.
Niektórzy jednak nie mieli dylematu i WYSTĄPILI! w dodatku z PYTANIEM!
-Dlaczego tak późno były wywieszone plakaty z OBLICZEM PANA PREZYDENTA?-zadała pytanie SIEDZĄCA Z PRZODU.
Zaraz potem rozwinęła SKRZYDLATĄ MYŚL ( która może lepiej , gdyby została w gnieździe),że spacerując po mieście, dopiero gdy napotkała na plakacie "UŚMIECHNIĘTĄ TWARZ PREZYDENTA Z JASNYM NIEBIESKIM WZROKIEM"(cytat wierny) uspokoiła się,że pan prezydent znów kandyduje.
Dobrze ,ze siedziałam  Z TYŁU , bo padnięcie trupem przed prezydentem przyćmiłoby nieco PYTANIE I PYTAJĄCĄ.
-No i na kogo mam jutro głosować?- rzucam w przestrzeń retoryczne pytanie
-WYBIERZ MNIE!- wtrąca swoje trzy grosze NIEKANDYDUJĄCY zapominając,że wybrałam go NIEKADENCYJNIE ponad 20 lat temu i pozwolę sobie użyć jego ulubionego powiedzenia-MOŻE NIEPOTRZEBNIE
Na końcowe ocieplenie ZAMOTKI (bom zamotana i zrobiło się zimno)

Obie grzeją już wyborców W SZEROKIM ŚWIECIE:)

20 komentarzy:

 1. No nieźle się uśmiałam :))) ale masz racje, jutro cyrk najlepszych, najpiękniejszych i najlepiej działających na rzecz innych ofkors ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Cyrk to się dopiero zacznie jak policzą głosy i się okaże kto na kogo pogniewany w związku z powyższym;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli jak zwykle było całkiem zabawnie;]
  Panowie mieli grzebienie w tylnej kieszeni?

  Zamotka cudna!

  OdpowiedzUsuń
 4. 20 listopad, a ja dopiero mróz poczułam. Rozpieściła nas tegoroczna jesień:) A co do tego całego cyrku, to nie mam uprawnień do głosowania w mieście, w którym obecnie mieszkam, ale to w ogóle nie dotarło do pewnej kandydatki, która mnie przydybała pod sklepem, zwanym "Biedronką". Ludziom to trochę na mózg jednak pada... :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne to namotane ;-) A co do wyborów... ech... jak zwykle wybrać lepsze zło ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne te Twoje zamotki, rozwijasz skrzydła dziewczyno.
  Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 7. U nas wybory odbyly sie 2 razy bo za pierwszym niktnie mial 50 proc. Tak wiec szkoly byly zamkniete w 2 poniedzialki i 2 piatki aby przygotowac i odgotowac sale lekcyjne, bo tam byly urny...Dzieci uwielbiaja wybory!!!!
  Namotanka b. fajna!

  OdpowiedzUsuń
 8. Zamotka cudna, w moich ulubionych kolorach.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 9. Twoje zamotki są spaniałe i te kolory...moje ulubione!A wyborów tez pójdę dokonać z moim wybranym...choć nie ukrywam..."trudny wybór". Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Od razu cieplej nam się zrobiło i skrzydeł dostaliśmy, by zagłosować na jakieś trzy twarze.

  OdpowiedzUsuń
 11. O jejku jaki tem szal z bialym wykonczeniem jest bajeczny, bardzo mi sie podoba.
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 12. No tośmy wybrali! I już wiemy, że nie całkiem rozsądnie i że "siły wrogie" palce maczały i że spiski itp... czyli tradycyjnie skończył się czas uśmiechów a zaczyna plucie. Znaczy my tu sobie w Krakowie jeszcze dwa tygodnie uśmiechania zafundowaliśmy, ale plucia również nie wykluczam.
  Zamotki bomba, zwłaszcza ta z "koronką"!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Taaaa... samo życie, twarzowe w dodatku:P
  A zamotki fajowe:))

  OdpowiedzUsuń
 14. Uwielbiam Cię czytać, żebym nie wiem jaki miała zły nastrój - zawsze jak tu jestem, to na usta włazi BANAN:) LOWE wielkie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wiem, będe nagrywac programiska i robic wieczorki tematyczne. A u Cię widzę milsuio, miss wybierają. Mam trzymac paluchy za ta spóźniona z niebieskimi oczetami czy tę co sie dopominała.
  Buziole w nocha i fajnie motasz .

  OdpowiedzUsuń
 16. A u mnie za oknem wisi kandydat, i uporczywie wpatruje się w moje okno. Nawet zaczęłam opuszczać rolety bo jakoś mi się zrobiło nieswojo, że obcy chłop tak się wprost na mnie gapi. Kiedy go wieszali, moja teściowa wybiegła z krzykiem i gotową awanturą.A trzeba wiedzieć, że moja teściowa należy do dużych kobiet z mocnym głosem, i dużą ilością różu i złota. Nie da jej się przeoczyć, pominąć, ani się zdystansować. W sytuacjach ekstremalnych używa miotły. Okazało się, że kandydat z SLD jest, a ona ta partię darzy wielka admiracją, jako, że dobrze jej się działo za Gierka. I zezwolenie dała. Ciekawe jak długo jeszcze KANDYDAT powisi. Dziś strasznie zmókł biedaczek.:)

  OdpowiedzUsuń
 17. witam :) akurat pod wyborczym postem się wpisuję.Wspaniały blog, piękne tu rzeczy :) Na pewno będę zaglądać . Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 18. Uwielbiam czytać Twoje wpisy, genialnie mnie to odstresowuje. A paść trupem trzeba było! A potem zmarchwiwstać i ryknąć gromkim śmiechem :D

  OdpowiedzUsuń
 19. Niemożliwa jestes! hehe..
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń