czwartek, 12 lutego 2015

żyję ale co to za życie gdy jest się piromanem

Zima, której nie cierpię pokazała swoje białe oblicze i w związku z tym ŚLUBNY postanowił jeszcze bardziej uatrakcyjnić wolne małżonki i uwiózł ją w tereny znane
i zimne jak diabli!
- Trzeba się hartować- pouczał tę, która poniżej 15 stopni w plusie zamarza.
Nic nie odpowiedziałam, bo oczyma duszy już widziałam się w pobliżu gorącego pieca z grzańcem w ręce.
Nie tylko ja- rodzina myszy była pierwsza i już urządziła sobie fiestę w moich drewnianych łyżkach

i na ceracie ozdabiając wszystko wokół ażurem i pozostałościami degustacji oraz efektami trawienia: ceraty, poduszki, plastikowego pudełka z trutką ( trutki jakoś nie zeżarły). Wizja mycia wszystkiego w upojnej temperaturze +3, w dodatku zimną wodą lekko mną wstrząsnęła i kategorycznie odmówiłam wyjścia z ciepłego samochodu. Niestety już po pięciu minutach od zgaszenia silnika zimno i  tam zaczęło się do mnie dobierać.
Nie pomogło latanie po drewno do stodoły
wyglądanie na drogę, czy ciepło nie nadchodzi
NIE NADCHODZIŁO! I dopiero WIELBICIEL ZIMOWYCH KLIMATÓW pokazując mi przez okno  przenośny grzejnik marki farel, zwabił mnie podstępem do środka i kazał pilnować domowego ogniska. pilnowałam , a jakże! Do momentu aż nie włączyłam grzejnika do przedłużacza i instalacja zrobiła pstryk i zarządziła urlop okolicznościowy. Kabel przy wtyczce dosłownie się rozpłynął i tylko szczęściu zawdzięczam,że nie zajęła się ogniem zasłonka.
-Miałabyś wreszcie ciepło- jakbyś zjarała chałupę- skomentował elektryk i uraczył mnie wykładem, którego wysłuchałyśmy potulnie razem z farelką.NIGDY więcej przedłużaczy!
Mieszkanie w blokowisku ma jednak swoje zalety. Zawsze jest ciepło!
Chociaż ostatnio chodził mi po głowie pewien domek miejski
w sam raz na naszą niebogatą kieszeń , ale okazało się,że w czasie zalegania na portalach -skurczył się ( najpierw trzy a potem dwa pokoje) a wyjazd uświadomił mi,że zimowego zimna na pewno bym nie zniosła. A szkoda , bo lokalizacja domku fajna  ( nawet do cmentarza blisko).
 W ramach ocieplenia i wspierania rodziny  odwiedziliśmy WSZYSCY (jedną wielką włoską rodziną) nasz najznamienitszy przybytek w okolicy nową siedzibę NOSPR.
Bratanek dał z siebie wszystko!
-Moja krew!- Małżonek po standing ovation pękał z dumy.
-Ale daleeeeeko padło jabłko od jabłoni- od razu go osadziliśmy. Na pociechę dostał faworki od niezawodnej teściowej, która wie,że synowa ( czyli ja) tragicznie zaniedbuje rodzinę, czyli sama nie zje ( vel nie upiecze) i drugiemu nie da, a w dodatku wymyśla jakieś głupoty z ćwiczeniami i endymmondym ,innym cósiem ,zamiast zadbać o rodzinę jak druga synowa, czego efekty widać powyżej. Ale jak widać są lepsi i lepsiejsi, z pokorą chylę głowę i chyba kupię pączki, bo kupowanie idzie mi nadzwyczaj dobrze.
PS. Chłopaków z Threex polecam nie tylko jako rodzinę ( nawet żonglowanie świecącymi kulami było!), chociaż jak ich zapowiedziała Szanowna pani Wnuk Nazarowa- " z wielką obawą prezentuję Państwu muzykę poważną jakże niepoważną)
https://www.youtube.com/watch?v=nBiTZ650zBs

11 komentarzy:

 1. kochana masz szczęście , anioł czuwał nad tobą.
  Oj Qlka jak zwykle uśmialam się.
  uwielbiam twoje posty

  OdpowiedzUsuń
 2. Też się uśmiałam...zawsze sie śmieje jak tu wlazę:)))
  Chociaż podpalenie zasłonek i chałupy wcale nie byłoby śmieszne...to i tak się śmieję:))))

  OdpowiedzUsuń
 3. Czegóż to kochający mąż nie zrobi, żeby żonie że tak powiem buchnęło gorąco ;))). Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 4. Oooo, jak się cieszę. Bardzo mi brakowało Twojego humoru. Tradycyjnie czytając uśmiałam się jak norka. Pozdrawiam M.

  OdpowiedzUsuń
 5. blogowisko bez ciebie to zwykła nuda:)))))))))))))))))))

  OdpowiedzUsuń
 6. przygody, hę?
  po takiej zimnicy nic tylko nagotować solidnego mięsnego gulaszu, zrobić sobie gorącej herbaty (z prądem, a jakże!) i poprzytulać się pod kocem ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie mieszkanie w blokowisku ma tę zaletę,że zawsze ciepło... jak ja do tego niekiedy tęsknię!

  OdpowiedzUsuń
 8. Weszłam na Twojego bloga przez przypadek no i przepadłam ;) Mamy podobne zainteresowania,lubimy zbierać grzyby,kochamy wieś,las chociaż mieszkamy w mieście.Mamy nawet takie same niebieskie gumowe butki,co przyuważyłam na jednym foto :) i dla mnie temp poniżej+15 C jest zabójcza a żyję dopiero kiedy jest powyżej +20 C Twoje poczucie humoru jest niesamowite.Uśmiałam się do łez czytając Twe posty.Czekam na nowe :) Masz nową fankę w mojej osobie.Cieplutko pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. jechać,nie jechać, oto jest pytanie
  9 maja Piknik Naukowy , może i Ciebie olśni i coś napiszesz wreszcie, ale ostrzegam, jak już przyjadę, wracam z Twoją torbą:)

  OdpowiedzUsuń
 10. przyjeżdżaj akurat kończymy remoncik:)

  OdpowiedzUsuń
 11. ot peszek, zacumowałyśmy na kanapie zamiast na stadionie, zatoki ostre zapalenie :(

  OdpowiedzUsuń